Artėjant Vėlinėms

Artėjant Vėlinėms

 Artėja Visų šventųjų diena ir Vėlinės – susikaupimo ir rimties metas.

      Lietuvoje Vėlinės arba Ilgės švenčiamos nuo neatmenamų laikų. Dabar tai krikščioniška šventė, tačiau jos papročiai glaudžiai persipynę su pagoniškomis tradicijomis. Šią dieną tikima, kad mirusieji aplanko gyvuosius, todėl jų atminimui arba norėdami susitaikyti ant kapų dega žvakutes.

Vėlinės – tai kažko pabaigos ir naujos pradžios laukimo metas. Ši šventė skatina susimąstyti ne tik apie mirusiuosius, bet ir apie  savo tikslą ir veiklą Žemėje.

    Lietuvoje tradiciškai kapai sutvarkomi iki Vėlinių. Vėlinių laikotarpis – geriausias metas pasirūpinti ne tik savo artimųjų, bet ir šalia esančiais kapais. Mūsų mokyklos devintokai ir dešimtokai,kartu su etikos mokytoja Egle Kančiene, aplankė, sutvarkė ir uždegė žvakeles ant partizanų kapų Jankų pamiškėje. Tai mūsų padėka ir pagarba kovotojams už Lietuvos laisvę – juk nėra didesnės aukos , kaip gyvybė už savo Tėvynę…

 

Pasidalink įrašu socialiniuose tinklapiuose :
Komentarai išjungti.