Tarptautinė Tolerancijos diena su TOLERANCIJOS RAKTU!

Tarptautinė Tolerancijos diena su TOLERANCIJOS RAKTU!

Lapkričio 16 diena – Tarptautinė Tolerancijos diena su TOLERANCIJOS RAKTU!
Mokyklos socialinė pedagogė Rimutė Lingienė pakvietė  pradinukus linksmai ir sportiškai paminėti šią dieną.Renginį vedė – septintokė Gabija ir šeštokas Pijus.
Pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.
Mokyklos sieną papuošė saulė ir penklinė, į kurią mokiniai „sukabino“ savo raktus su užrašytais žodžiais, reiškiančiais toleranciją – pakantumas, draugiškumas, pagarba, išklausymas…O kas yra tolerancija? Tolerancija – tai mokėjimas bendrauti su žmogumi,nesistengiant nieko jame pakeisti!
Toliau renginys tęsėsi sporto salėje – vyko Olimpinės Tolerancijos žaidynės. Sportas nuo seniausių laikų simbolizavo taiką.Kai vykdavo Olimpinės žaidynės būdavo nutraukiami karai ir ginčai.Mūsų mokyklos Tolerancijos dienos varžybos -draugiškumo,linksmumo ir kūrybiškumo žaidynės, kurios prasidėjo Olimpinės ugnelės įžiebimu.Linksmai ,draugiškai ir energingai komandos rungėsi estafetėse – buvo daug entuziazmo ir daug juoko! Dalyviai buvo apdovanoti simboliniais raktais bei padėkos raštais.
Vyresniųjų klasių moksleiviams Tolerancijos dienos minėjimas buvo integruotas pamokose.Devintokai ir dešimtokai per etikos pamoką žiūrėjo filmą „Kitokie vaikai“.

 

 

Pasidalink įrašu socialiniuose tinklapiuose :
Komentarai išjungti.