Korupcijai sakyk NE!

Korupcijai sakyk NE!

 

         Korupcija – neteisėta veikla, siekiant pasipelnyti pareigomis; pareigūnų papirkinėjimas. Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Kovojant su korupcija, itin svarbus mokinių antikorupcinis švietimas – kuo daugiau pokalbių apie sąžiningumą, atvirumą ir atsakingumą.

        Gruodžio 7 d. mūsų mokykloje vyko renginys – netradicinė pamoka  3- 10 klasių moksleiviams – „Korupcijai sakyk  NE!“, kurią vedė etikos mokytoja Eglė Kančienė. Mokytoja paaiškino žodžio „korupcija“ reikšmę, papasakojo Tarptautinės antikorupcijos dienos minėjimo kilmę, kartu su mokiniais ir mokytojais ,vertindami įvairius žmonių poelgius, diskutavo – geri jie ar blogi, vardijo korupcijos bruožus.  Peržiūrėjus video reportažus „Kur pasireiškia korupcija“ ir „Korupcijos pasekmės“-  vyko diskusijos, kaip su ja kovoti ir ką daryti pastebėjus nesąžiningą veiklą.

       Renginyje „dalyvavo“  korupcijos simbolis aštuonkojis – liūdnas  ir vienišas, nes prikabintas plakatas skelbė: „ NEKALBINTI, NEGLOSTYTI, NEMAITINTI!“  Moksleiviai jau puikiai žino ,kad  aštuonkojo čiuptuvus pažaboti gali aštuonios vertybės, stabdančios korupcijos  plitimą – tai sąžiningumas, skaidrumas, kilnumas, garbingumas, teisingumas, atsakomybė, pasitikėjimas, pareigingumas.

 Netradicinės pamokos pabaigoje mokytoja uždavė klausimų  apie korupciją  – visi teisingai atsakę gavo dovanų po knygą.

 

Pasidalink įrašu socialiniuose tinklapiuose :
Komentarai išjungti.