„Atmintis gyva, nes liudija“

„Atmintis gyva, nes liudija“

  Artėja sausio 13 diena, todėl tradicine tapusi „Neužmirštuolės“ akcija Laisvės gynėjų dieną tautiečius tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje ragina prisiminti kritusius kovoje už laisvę įsisegant vienijantį ženkliuką – Neužmirštuolės žiedą.

  Sausio 11-ąja šiuos  žiedelius prie savo širdžių prisisegė visa Jankų mokyklos bendruomenė  ir  dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“- 8 val. prie kiekvieno lango dešimčiai minučių, užgesinę  šviesas, uždegė atminimo žvakes ir taip pagerbė žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

 Sausio 13-oji – negyjanti žaizda…

1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus.

Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė. Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas, tačiau planų pulti Parlamentą kariškiai atsisakė.

  Apie 1991m. sausio įvykius  moksleiviams priminė lietuvių kalbos mokytoja V. Žarskienė.

Pasidalink įrašu socialiniuose tinklapiuose :
Komentarai išjungti.