Projektas“KĄ BYLOJA GYVA TREMTINIŲ KALBA“

Projektas“KĄ BYLOJA GYVA TREMTINIŲ KALBA“

       Birželio 14-oji Gedulo ir vilties diena. Tą dieną,1941 m., prasidėjo masiniai Lietuvos piliečių trėmimai į Stalino lagerius. Tremtis tapo didžiule Lietuvos tragedija ir netektimi.

      1941-1953 metais iš Lietuvos buvo ištremta apie 130 tūkst. Žmonių. Remiantis užregistruotais dokumentais, daugiausiai buvo tremiami ūkininkai, valstybės tarnautojai, darbininkai, mokytojai. Tarp ištremtųjų buvo ne mažiau kaip 39 tūkstančiai vaikų.

     Tremties istorijos dar gyvos, yra pasakojamos iš lūpų į lūpas. Tie žmonės, kurie buvo ištremti, labai daug patyrė ir daug paaukojo dėl Lietuvos, kurią turime šiandien.
Šiai skaudžiai datai paminėti mūsų mokykloje vyko projektinis renginys „Ką byloja gyva tremtinių kalba“, kuriame dalyvavo ir prisiminimais apie tremtį dalinosi jankiškė Vida Miliūnienė, tremtyje gyvenusi beveik aštuonerius metus. Ji tuomet buvo dar vaikas, tačiau prisiminimai ir išgyvenimai labai skaudūs… Mokiniai skaitė Lietuvos tremtinių dienoraščius, laiškus, atsiminimus, žiūrėjo dokumentinį filmą „Ledo vaikai“, gamino popierines rugiagėles, kurias padėjo ant partizanų kapų Jankų pamiškėje.

Pasidalink įrašu socialiniuose tinklapiuose :
Komentarai išjungti.