Artėja Vėlinės – rimties ir prisiminimų metas.

Artėja Vėlinės – rimties ir prisiminimų metas.

    ARTĖJA VĖLINĖS…

 

    Vėlìnės  arba Ilgės – visų mirusiųjų pagerbimo šventė, švenčiama lapkričio 2 d. Lietuvoje gyvieji aplanko mirusiųjų kapus, uždega žvakes. Neretai šventė susilieja su lapkričio 1 d. minima Visų šventųjų diena ir paprastai tarp šių švenčių nėra ribos…

      Lankydami savo artimųjų kapus, nepamirškime uždegti žvakelės ir ant pamiršto kapo, ir ant amžinos pagarbos vertų didvyrių…

  Kasmet, paskutinę mokslo dieną prieš rudens atostogas, mūsų mokiniai aplanko ir pagerbia partizanus, palaidotus Jankų miško pakraštyje. Ir šiemet, mokyklos devintokai ir dešimtokai,kartu su etikos mokytoja Egle Kančiene, sutvarkė kapavietę ir   jos aplinką bei uždegė žvakeles žuvusiems už Lietuvos laisvę…

Sustokime prie kapo,
kur taip tylu, ramu,
kai Vėlinių žvakelė
pakvimpa stebuklu.
Kur tylią giesmę ošia,
Balti, balti žiedai,
kur maldą širdys kužda:
– Ilsėkitės, ramiai.
Ilsėkitės, nes baigės
kelionė žemėj šioj,
visi vargai ir laimė,
paliko nežinioj…
Tik Vėlinių žvakelė,
maža, šilta, tyli,
Jums mūsų meilę neša,
tamsioj šaltoj nakty…

 

 

Pasidalink įrašu socialiniuose tinklapiuose :
Komentarai išjungti.