Pėsčiųjų žygis, skirtas partizanų vado atminimui

Pėsčiųjų žygis, skirtas partizanų vado atminimui

Penktadienį, rugsėjo 18 dieną, Jankų pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo Tauro partizanų apygardos vado Aleksandro Grybino – Fausto šimto metų gimimo metinių minėjime. Viena iš minėjimo dalių vyko A. Grybino žūties vietoje. Renginį organizavo Šakių raj. Lukšių kultūros centras.

Jankų mokyklos mokiniai ir mokytojai šią sukaktį nusprendė įprasminti iki minėjimo vietos nužygiuodami pėsčiomis. Žygio organizatorius -istorijos mokytojas A. Zavistauskas.

Visą kelią lydėjo geras oras ir pakili nuotaika. Todėl, nors kelias ir neartimas, bet kelionė neprailgo. Pakeliui stabtelėjome ir prie kitų Lietuvos partizaninį išsivadavimo sąjūdį menančių vietų, prisiminėme svarbius Lietuvai istorinius momentus. Minėjimo vietoje buvo galima pasikalbėti su kariškiais, savo rankomis paliesti ginklus ir amuniciją. Po prasmingų minėjimo dalyvių žodžių visi aplankėme ir netoliese esantį Tauro partizanų apygardos vadavietės bunkerį. Tai projekto „Visiems kartu – sportuoti ir kurti labai smagu“, finansuojamo Kazlų Rūdos savivaldybės, viena iš numatytų veiklų. Smagu, kad turime galimybę smagiai praleisti laisvalaikį.

Pasidalink įrašu socialiniuose tinklapiuose :
Komentarai išjungti.