STARTUOJAME PROJEKTE „MOKYKLOS EINA“

STARTUOJAME PROJEKTE „MOKYKLOS EINA“

Spalio 12 d. mūsų mokyklos mokiniai bei mokytojai prisijungė prie mobiliosios programėlės WALK15, kuri skirta fiziniam aktyvumui didinti. Prisijungęs mokinys ar iššūkyje kartu dalyvaujantis mokytojas galės matyti savo ir kitų mokinių surinktų žingsnių skaičių bei poziciją bendroje mokyklos lentelėje. Projektas vyks 3 mėnesius. Daugiausiai žingsnių surinkę mokiniai bus apdovanoti.

Jankų mokyklos iššūkis – „Žingsniuojanti bendruomenė“ !

Projektas „Mokyklos eina“: inovatyvūs maršrutai ir ėjimo iššūkiai moksleiviams

2020-09-04

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net apie 80 proc. pasaulio vaikų ir paauglių nepasiekia rekomenduojamo kasdienio fizinio aktyvumo lygio. Ne išimtis ir Lietuva. Rekomenduojamą aktyvumo lygį išlaikančių vaikų bei paauglių skaičius šalyje neviršija trečdalio, o net keliolika šalies savivaldybių priskiriamos kaip neperkopiančios itin žemų fizinio aktyvumo rodiklių. Kaip viena iš priemonių sprendžiant šią problemą nuo rudens startuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei mobiliosios programėlės „#walk15“ projektas „Mokyklos eina“.

„Nors kasdien galbūt to ir nepastebime, statistika rodo, jog Lietuvos moksleivių fizinis aktyvumas yra pasiekęs kritinę ribą ir, palyginus su kitų Europos šalių moksleivių judėjimo aktyvumu, Lietuva rikiuojasi tikrai prastose pozicijose. Projekto „Mokyklos eina“ tikslas šią situaciją pakeisti, vaikams ir paaugliams fizinio aktyvumo veiklas pristatant naujai – inovatyviais ir jiems priimtinais metodais“, – sako mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė.

Projekto „Mokyklos eina“ autoriai savo dėmesį nukreips į problemines – žemiausius fizinio aktyvumo rodiklius fiksuojančias – savivaldybes. Pažangios mobiliosios vaikščiojimo programėlės „#walk15“ pagalba jiems bus sukurtos net kelios, kasdieninį judėjimą ir aktyvumą palaikyti skatinančios priemonės, o kai kurias jų, siekdami skatinti bendruomeniškumą, mokiniai bei mokytojai galės kurti patys.

Skatins rinkti kuo daugiau žingsnių

„Artimiausiomis savaitėmis pradėsime mokyklų atranką, kurią seks susipažinimas ir ilgalaikio bendradarbiavimo pradžia. Projekto metu kartu su atrinktų mokyklų bendruomenėmis sukursime iš viso 30 inovatyvių vaikščiojimo trasų, kurias papildys pažinimą skatinantys punktai, užduotys bei įdomybės. Taip pat, kaip papildoma priemonė bus diegiami savo veiksmingumą nuotolinio mokymo metu jau įrodę privatūs žingsnių iššūkiai klasėms ir mokykloms“, – sako V. Musvydaitė.

Pavasario pradžioje, vos prasidėjus nuotoliniam mokymui, mobiliosios programėlės kūrėjai, kartu su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iniciavo nemokamus žingsnių iššūkius. Mobiliojoje programėlėje „#walk15“ buvo įdiegta speciali funkcija, leidusi klasės ar mokyklos atstovui sukurti nemokamą privatų žingsnių iššūkį, kuriame būtų galima stebėti visos klasės aktyvumą. Per dieną nueitų žingsnių skaičių fiksavo, sumavo ir lyderių lentelėje išskirstė mobiliosios programėlės algoritmas. Kas kartą prisijungęs mokinys ar iššūkyje kartu dalyvaujantis mokytojas galėjo matyti savo ir kitų mokinių surinktų žingsnių skaičių bei poziciją bendroje klasės lentelėje.

„Atrodytų paprasta, bet šiuolaikiniams moksleiviams priimtinu būdu pateikta fizinio aktyvumo skatinimo priemonė sulaukė didelio dėmesio. Labai greitai gimęs projektas įtraukė be galo daug mokytojų ir jų moksleivių. Iš viso karantino metu buvo sukurta net 120 žingsnių iššūkių, kuriuose ėjo nuo kelių iki keliasdešimties ar net šimtų moksleivių. Visi kartu jie surinko daugiau nei 235 mln. žingsnių. Skaičiai tikrai įspūdingi, o dar šauniau yra teigiamos emocijos, kurias šie iššūkiai suteikė tiek mokytojams, tiek jų auklėtiniams. Dėl šios priežasties šią priemonę matome kaip efektyvų ir jau patikrintą būdą didinti kasdienį mokinių judėjimą“, – sako mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėja.

Dėmesio centre – mažiausiai judančios mokyklos

Mokyklas užkrėsti aktyviu kasdieniu vaikščiojimu bei žingsnių rinkimu mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėjai bando ir kitais būdais. Jau antruosius metus programėlės inicijuotame iššūkyje šalies mokyklos tarpusavyje varžosi dėl labiausiai einančios Lietuvos mokyklos titulo.

„Praėjusiais metais mokyklų iššūkyje dalyvavo 330 mokyklų, o kartu aplink Žemės rutulį mokiniai ir mokytojai nuėjo net 47 kartus. Dėl lyderio pozicijos kova virė iki paskutiniųjų iššūkio dienų ir tik paskutinėmis momentu, aplenkusi Radviliškio Vinco Kudirkos, pirmą vietą išplėšė Klaipėdos „Smeltės“ progimnazija. Na, o naujasis mokyklų iššūkis startavo rugsėjo 1-ąją ir jau dabar turime per 1,3 tūkst. einančiųjų“, – sako V. Musvydaitė.

Naujuoju projekto „Mokyklos eina“ bus prisidedama prie vaikų ir jaunimo mažo fizinio aktyvumo problemos sprendimo penkiolikoje Lietuvos savivaldybių, kurios priskiriamos prie žemą fizinį aktyvumą turinčių regionų. Tai – Kazlų Rūdos, Marijampolės, Kalvarijos, Telšių r., Vilniaus m., Mažeikių r., Birštono, Elektrėnų, Kretingos r., Visagino m., Anykščių r., Kupiškio r., Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių r. savivaldybės.

Projektas „Mokyklos eina“, kurį įgyvendina UAB „Walk15“, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Pasidalink įrašu socialiniuose tinklapiuose :
Komentarai išjungti.