TOLERANCIJOS DIENA

TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio 16-ąją Tarptautinė Tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 

Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis –  Tolerancijos Dėlionė!

Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.

Mūsų mokyklos pradinukai gamino tolerancijos dėliones, kuriomis papuošė klasių duris. Žiūrėjo filmą apie toleranciją, aptarė, diskutavo…. Pirmokėliai aptarė žodžio „tolerancija“ sąviką, aiškinosi, ką reiškia būti pakančiu, tolerantišku, jautriu.

Tolerancijos dieną organizavo mokyklos socialinė pedagogė Rimutė Lingienė.

KAS YRA TOLERANCIJA?

Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas,  pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

KAM REIKALINGA TOLERANCIJA?

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi išorine išvaizda: odos, akių, plaukų  spalva, ir t.t. skiriamės ir savo mąstymu. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti ir mūsų. tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai.  Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu. Toleruoti reiškia suvokti ir pripažinti, kad kitų ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis, žemesnis, menkesnis.

Pasidalink įrašu socialiniuose tinklapiuose :
Komentarai išjungti.