APGINTAI LAISVEI – 30

APGINTAI LAISVEI – 30

Sausio 13-ąją minėsime Lietuvos Nepriklausomybės gynimo trisdešimtmetį. Šia proga Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejus kviečia apžiūrėti dvi parodas.
 Pirmoji – vieša paroda Marijampolės Jono Basanavičiaus aikštėje „Į LAISVĘ“. Parodoje pasakojama apie beginklius Lietuvos žmones, kurie stojo prieš sovietų armijos tankus ir šarvuočius ir negailėdami savo gyvybių apgynė trapią Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę. Naudojama istorinė medžiaga iš Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus rinkinių, Lietuvos valstybės naujojo archyvo, Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialo, Vandos Juknevičienės asmeninio archyvo, įvykių liudininkų bei fotografų nuotraukos. Parodą aikštėje galima lankyti bet kuriuo paros metu pasirinktu laiku. Ją finanasavo Marijampolės savivaldybė. pppp.jpg

Prisiminti sausio 13-osios įvykius galite ir neišeidami iš namų. Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejus parengė virtualią parodą „Kas kitas, jei ne aš?“, kurioje pasakojama apie Rimantą Juknevičių (1966–1991) – Laisvės ir Nepriklausomybės gynėją, marijampolietį, žuvusį prie Televizijos bokšto. Parodą galite išvysti muziejaus puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ :
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=tauroapygarda&set=a.222372226091685arba muziejaus interneto svetainėje:https://www.marijampolesmuziejus.lt/virtualiosparodos/kas-kitas-jei-ne-as

sausio.jpg

  Tad kviečiame Lietuvos Nepriklausomybės gynimo trisdešimtmetį pažymėti prasmingai aplankant abi muziejaus parodas.  

 Pagarbiai,
Rasa Gražytė-BernotienėMarijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus

Pasidalink įrašu socialiniuose tinklapiuose :
Komentarai išjungti.