TESTAVIMAS DĖL COVID-19. Ką reikia žinoti pradinukų tėvams?

TESTAVIMAS DĖL COVID-19. Ką reikia žinoti pradinukų tėvams?

Vyriausybės sprendimu, daugiau savivaldybių reikės užtikrinti pradinukų testavimą dėl COVID-19. Savivaldybės galės rinktis vieną iš dviejų testų variantų. Be to, nuo šiol testuotis reikės tik vaikams, pedagogams, kitiems mokyklų darbuotojams, o tėvams ir kitiems šeimos nariams tokio įpareigojimo nebelieka.

Testų pasirinkimas. Pasak ŠMSM, savivaldybėms suteikiama galimybė rinktis, kokiu būdu tirti savanoriškai testuotis sutinkančius kontaktiniu būdu besimokančius mokinius ir mokyklų darbuotojus – kaupiniais ar greitaisiais antigeno testais.

Atliekant kaupinių tyrimą ar greitąjį antigeno testą ėminiai imami iš priekinės nosies landos. Paėmimo procedūra yra paprasta, nesukelia nemalonių pojūčių ir gali būti atliekama pačių mokinių savarankiškai, prižiūrint visuomenės sveikatos specialistui.

Savivaldybėse, kuriose Vyriausybės sprendimu negali būti taikomos švelnesnės karantino sąlygos, į kontaktinį ugdymą gali grįžti tik pradinukai, kurių tėvai sutinka, kad jų vaikai profilaktiškai testuotųsi. Nesutinkantys testuotis – lieka mokytis nuotoliniu būdu.

Plačiau skaitykite:

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1393619/lrt-trumpai-daugiau-mokiniu-rengiasi-sugrizti-i-mokyklas-ka-reikia-zinoti-pradinuku-tevams

Pasidalink įrašu socialiniuose tinklapiuose :
Komentarai išjungti.